První dodávka plná pomoci dorazila na Ukrajinu

Při všech těch špatných zprávách z Ukrajiny máme pro Vás jednu dobrou zprávu, která Vás může zahřát u srdíčka. První várka pomoci nemocnici v Ternopil dorazila na Ukrajinu. Přepravu z Kroměříže zprostředkovala paní Brabcová. Paní Měrková s panem Sucharskim, oba rodiče našich bývalých studentů, dorazili v sobotu nad ránem s plnou dodávkou potřebného materiálu na polsko-ukrajinský přechod Hrebenne. Tady na ně čekal personál ternopilské nemocnice, který si převzal léky všeho druhu. Pánové byli nadšení, posílají velké díky všem dárcům. Část léků a zdravotnického materiálu byla i od dárců z naší školy. Léky bez marže zprostředkovala lékárna U Zlatého Lva v Kojetíně, zdravotnický materiál věnoval i pan Aleš Meduna z Kojetína a MUDr. Pavel Peša z Chropyně. Celkem se zatím jednalo o léky v hodnotě 28 tis. Kč jen za naši školu.