Finále soutěže Eurorebus v Praze

Zeměpisná soutěž Eurorebus letos vyvrcholila 13. června na Vysoké škole ekonomické v Praze celorepublikovým finále. Z naší školy do finále postoupila pouze prima. Tuto třídu zastoupili Elen Chylíková, Barbora Štefková a Martin Zlámal, kteří dosáhli za školní rok nejvyššího počtu bodů.

Do Prahy jsme odjeli už v neděli 12. června. I přes téměř hodinové zpoždění jsme ještě stihli večerní procházku Pražským hradem. V pondělí se na finále sešlo  30 tříd v kategorii ZŠ 01 (6. a 7. třída), 30 tříd v kategorii ZŠ 02 (8. a 9. třída) a 30 tříd v kategorii středních škol. Vědomostní test nejen ze zeměpisu, ale i z přírodních věd určil pořadí škol v rámci republiky. Naše družstvo primy skončilo na krásném 14. místě. Vyhlašovaly se i nejúspěšnější školy podle celkového počtu nasbíraných bodů všech soutěžících. Bohužel s našimi 275 tis. body jsme skončili hluboko za první příčkou Gymnázia Ch. Dopplera (1 487 000 bodů). Máme co dohánět, přesto děkujeme všem žákům naší školy, kteří se do Eurorebu letos zapojili.

Možná větší znalostní test než na Eurorebu podstoupily holky při zpáteční cestě do Kojetína. Spolucestující Pepa a Zdeněk z Opavska, poté co se dozvěděli, že cestujeme ze zeměpisné soutěže,  připravili si na holky mnoho více či méně záludných zeměpisných otázek. Návrat byl tedy plný soustředění, takže si všichni zaslouženě odpočinuli až doma.

Děkujeme triu Barča, Elen a Martin za pěknou reprezentaci školy.