Gymnázium Kojetín na Běhu proti drogám 2022

Ve čtvrtek 23. června 2022 se konal již tradiční Běh proti drogám organizovaný DDM Kojetín pro žáky všech kojetínských škol i ostatní nadšence. Letos myšlenku závodu podpořilo celkem 44 žáků z nižšího i vyššího stupně Gymnázia Kojetín.

Žáci do 14 let včetně závodili na trati necelých 2 kilometrů. Startovali u fotbalového stadionu, zamířili k mlýnu, obkroužili rybník Na Hrázi a kolem cvičného fotbalového hřiště se vraceli zpět do cílové rovinky u stadionu. Chlapeckou kategorii s přehledem ovládnul v čase 6:49 David Štábl z tercie. Na druhém místě se s odstupem 23 vteřin umístil o rok mladší Tomáš Řihošek ze sekundy, čas 7:12. Mezi děvčaty nejlépe doběhla Klára Čížkovská ze sekundy, která brala na dvoukilometrové trati bronz.

V kategorii od 15 do 18 let startovalo letos také mnoho závodníků a závodnic. Vyběhli od fotbalového stadionu, ale na rozdíl od mladších běžců se vydali k řece Moravě a po nové cyklostezce po hrázi téměř do Uhřičic, vrátili se Špalírem a kolem rybníka Na Hrázi dobíhali po 4,6 km zpět do cíle. Zástupci našeho gymnázia se nenechali zahanbit, když mladý David Štábl (tercie) startoval ten den ještě jednou a mezi staršími soutěžícími vybojoval nádherné druhé místo! Trasu zvládnul v čase 18:20. Pokud vyhodnotíme závod dle věku, na druhém místě ale i tak doběhl student gymnázia, a to Martin Vitásek z 2. ročníku v čase 18:44. Následován byl studentem 1. ročníku Martinem Hilšerem, který si po 18 minutách a 54 vteřinách doběhl pro třetí místo.

V kategorii děvčat si cenné kovy mezi sebe rozdělily tři studentky našeho gymnázia. Pro zlato si doběhla Eliška Sedlářová z kvarty, která se trasou poprala za krásných 23 minut a 27 vteřin. Jako druhá doběhla Adéla Vymětalová z 1. ročníku za 24:40.  Třetí cenný kov vybojovala Denisa Huťková z 2. ročníku, a to v čase 25:19.

Všem úspěšným běžcům gratulujeme! Uznání ale patří všem, kteří se v takto horký den rozhodli běžeckého závodu zúčastnit a ukázat tak podporu myšlence Běhu proti drogám.