GKJ letos jede do Skotska!

V letošním školní roce pořádá Gymnázium Kojetín zájezd do Skotska, tak si přečtěte, co nás v této krásné severní části Spojeného království čeká a jaké jsou podmínky pro přihlášení.

Pojedeme v termínu 2. až 9. června 2023 plně vybaveným zahraničním autokarem. První den budeme cestovat do Nizozemí, kde budeme mít možnost prohlédnout si jedno z nejkrásnějších evropských měst, Amsterdam, jeho plovoucí květinový trh, historické stavby, a loďkou objevit i jeho nesčetné kanály. Odtud poté poplujeme obrovskou luxusní lodí do severní Anglie, kde nás čeká přesun do skotského hlavního města Edinburghu. Těšit se můžete na prohlídku parku Holyrood, odkud budeme pokračovat slavnou Royal Mile na Edinburgh Caslte a ostatní významná místa. Další výlety za památkami budou představovat na příklad město Stirling, které obývala Marie Stuartovna a k vidění je zde i památník Williama Wallace; přístavní město Leith a zde zakotvená královská jachta nedávno zesnulé královny Alžbety II., Britannia; celodenní výlet do Skotské vysočiny se slavným jezerem Loch Ness, kde můžeme vyhlížet mýtickou příšeru Nessie; či návštěva hradu Alnwick a jeho okolí, které jsou nerozlučitelně spjaty s natáčením filmů o Harry Potterovi.

Nicméně naši studenti toho zažijí ještě víc! Ubytování mají zajištěno v místních rodinách, budou tak mít možnost komunikovat v angličtině s rodilými mluvčími a naposlouchat přízvuk. V rodinách budou studenti také snídat, každý den obdrží obědový balíček na výlety, a budou se zde vracet na večeři. Pro studenty trpící potravinovými alergiemi je možné za příplatek zajistit např. bezlepkovou či bezlaktózovou stravu. Ale zpět k angličtině. Dvě dopoledne studenti také stráví v jazykové škole výukou angličtiny s rodilými mluvčími.

Kdo se může přihlásit? Studenti tříd tercie až septimy či 3. ročníku. Na úrovni angličtiny nezáleží.

A kolik bude všechno tohle stát? 14 950 Kč. V ceně je zahrnuto:

• 4x ubytování v pečlivě vybraných hostitelských rodinách včetně celodenní stravy (oběd a 1x večeře formou balíčku) a dopravy studentů k místu srazu

 • 9 hodin výuky anglického jazyka včetně vstupního testu a diplomu (3 skupiny, vyučující s kvalifikací EFL)

• dopravu zahraničním autobusem (WC, DVD/USB, bufet)

 • 2x přepravu přes Severní moře luxusním trajektem společnosti DFDS SEAWAYS (2–4 lůžkové kabiny)

 • komplexní pojištění (léčebné výlohy, odpovědnost, storno zájezdu, úraz, zavazadla) vč. událostí spojených s covid-19

• pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

• průvodce cestovní kanceláře Školní zájezdy po celou dobu pobytu, informační letáky

V ceně nejsou zahrnuty vstupy do navštívených objektů a místní jízdné. Tyto částky najdete v obrázku pod článkem.

Studenti, chcete zažít týden nabitý zážitky, návštěvami krásných míst a angličtinou ve Skotsku? Tak nezapomeňte přijít na první informační schůzku v úterý 27. září 2022 o velké přestávce do tělocvičny!

Vaši vyučující AJ