Jak jsme si užili Buchlovice – 1. ročník a kvinta

Jako snad každý rok se vydali žáci 1. ročníku a kvinty na adaptační kurz do Buchlovic. Tentokrát jsme jeli MY!  Útočištěm se pro nás stal Penzion na Přehradě, který plně dostává svému názvu. První šok jsme zažili, když náš autobus zastavil na druhé straně přehrady s tím, že dál už dojdeme pěšky. Najednou nám došlo, proč propozice kurzu doporučovaly vzít si místo kufru sportovní tašku😊. Nakonec se všem podařilo přepravit se přes přehradu až k penzionu, kde jsme se rozdělili do pokojů. Vzápětí se nás ujal Pavel Rampas z agentury MIDAS, který měl za úkol nás seznámit s našimi novými spolužáky. Kvintu si mezitím převzali učitelé a my tak trávili v podstatě většinu času zvlášť.

S Pavlem jsme si program pořádně užili. Poznali jsme se s třídou i sami se sebou, zkusili si zahrát únikovou hru, plnili vědomostní, dovednostní a kreativní úkoly nebo zkoušeli „pády důvěry“. Zkrátka první dny jsme měli pěkně nabité a moc nás to bavilo. Zlatým hřebem bylo sestavování padáků pro syrová vajíčka. Padáky jsme testovali házením z balkonu a kupodivu – pár jich přežilo!

Také jsme měli lekce první pomoci a ochrany osob při mimořádných událostech, které nám dost pomohly se zorientovat a hlavně dokázat pomoc sobě i ostatním v krizových událostech.

Úterní večer jsme měli v režii my, studenti, a podle všeho to dopadlo dobře. Hádali jsme písničky z filmů a seriálů, hráli jsme židličkovanou a především se více poznali s naší paralelní třídou.

Od středy se program prohodil, kvinta zůstávala v penzionu s koučem Pavlem a 1. ročník absolvoval podobný program, který absolvovala kvinta první dny. Nechyběla procházka po okolí, na které jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o Chřibech a nedalekém okolí Buchlovic. Povedlo se nám domluvit si prohlídku soukromého ranče Nevada, jejímž zlatým hřebem nebyli koně či jiná hospodářská zvířátka, ale tři koťata, která jen chtěla žít svůj normální den. Po půl hodině mazlení jsme se opět vydali za poznáváním okolí. Ochutnali jsme třeba sirnatou vodu v Lázních Leopoldov a navštívili bývalé zázemí seznamovacích kurzů GKJ. Po náročné procházce jsme se vrátili zpět do penzionu a aby toho nebylo málo, po večeři následovaly sportovní aktivity.

To stále nebylo dost, a tak jsme ve čtvrtek ráno vyrazili na túru směr Buchlov. První zastávka byla v zahradě zámku Buchlovice. Zahrada je známá výstavou fuchsií. My jsme tu plnili různé úkoly a hledali odpovědi na zadané otázky, ale také zamířili do místní čokoládovny. Poté jsme se přesunuli na buchlovické náměstí a záhy zamířili na hrad Buchlov. Cesta byla plná překážek, kopců, ostružin, ale hlavně těch kopců. Na místo jsme ale všichni došli ve zdraví. Na hradě nás čekala nádherná prohlídka s náloží informací. Velkým zážitkem byla mumie, u které nesměl chybět ikonický pád klíčů. Po prohlídce jsme se posilnili a vydali se na cestu zpátky. Ta byla překvapivě opět do kopce😊. Po návratu do Penzionu nás všechny bolely nohy a byli jsme unavení, ale výlet to byl doslova nezapomenutelný. Večer jsme si procvičili orientaci na mapě při geocachingu a čekala nás poslední noc spojená s diskotékou.

V pátek ráno jsme se sbalili a také jsme psali test zjišťující znalosti, které jsme během týdne nasbírali a byl čas vyrazit zpátky do Kojetína.  A tak skončil náš týden plný zážitků, budování nových vztahů a poznáváni sebe samotných a musím říct, že jsme si ho všichni užili upřímně a naplno! Děkujeme všem učitelům, co s námi kurz absolvovali, a smekám, že to s námi přežili😊.                                                                                                                Hana Žemličková

Sportovní hry
Sportovní hry
Běh důvěry
Běh důvěry
Vajíčko parašutistou
Vajíčko parašutistou
Úniková hra
Úniková hra