Sekunda na horách

Na žáky sekundy našeho gymnázia se letošní zimu usmálo štěstí. Po velice nejisté zimní sezóně si v přelomovém týdnu z února na březen užívají ideální sněhové podmínky na lyžařském a snowboarodovém kurzu ve Ski Areálu Kareš v Koutech nad Desnou.

Celý týden nám k lyžařskému výcviku navíc svítí sluníčko, a tak kombinace naprostého azura a perfektně upravené prostorné sjezdovky dokonale podkresluji nesčetné smýkané i carvingové oblouky, které zde naší žáci odjezdili.

Účastníci kurzu mají možnost se po pět dní od základu naučit jezdit na lyžích anebo si zdokonalit své lyžařské či snowboardové dovednosti. Začátečníci i pokročilí již ukázali pokrok ve sjezdové technice, a tak nešetříme chválou! Každý den si pro sebe navíc jednotlivá družstva připravují večerní program, a učí se tak vzájemné spolupráci a organizaci aktivit pro ostatní.

Zítra žáci kurz zakončí závodem v „super G“, při němž využijí nabytého lyžařského umu. Nejen vítězové budou oceněni zajímavými cenami. Slovy známého českého filmu: „My Vám ty medaile dovezeme!“