Cestou necestou s pedagogy GKJ

Cestou necestou s pedagogy GKJ

V Úterý, 27.6.2023 se na GKJ uskuteční projekt Cestou necestou s pedagogy GKJ. Studenti si budou moct od 8:55 vyslechnout zážitky z cest nejen od pedagogického sboru GKJ. Celá akce se uskuteční v tělocvičně gymnázia. Kapacita jednotlivých přednášek je z organizačních důvodů omezena.

Program:

10:00 – V. Petřeková: Aljaška

Aljaška je známá zejména díky své přírodě. Člověk ji začal poznávat až relativně nedávno a objevil nejen krásná pohoří, ale i přírodní zdroje. Jedním z nich jsou i lososi, kteří mají nezastupitelnou roli v celosvětové kuchyni.

10:55 – H. Švec Laštovicová: Jachtíš? Jachtím!V této přednášce si popovídáme o cestování trošku neobvyklejším dopravním prostředkem, a to plachetnicí. Ukážu vám, jak to dopadne, když se zasekne kosatka při réčku, jak přivolat delfíny a taky, že blbé nápady jsem zdědila po svém tátovi.

11:50 – R. Nosková a spol.: Nejenom moje POSLEDNÍ CESTA

Naše povídání bude mít jak geografický rozměr, tak zejména sociální, ve jménu hesla “ je to tím, jaký život vedeš a s kým se stýkáš”. Společně se svými spolucestovatelkami Vám představíme, jak vypadá zdolávání hřebenů Jeseníků v tzv. plné polní, za každého počasí a kde všude můžete složit na noc hlavu. Dozvíte se také, proč právě poslední cesta bývá málokdy ta poslední.