Ať jsou děti slyšet!

Ať jsou děti slyšet!

V pondělí 20. listopadu se na gymnáziu bubnovalo? Proč? Minuta rytmického hluku „propůjčila hlas“ všem dětem, které tiše trpí násilím od svých nejbližších.

V ČR je zasaženo násilím zhruba 14 % dětí, což činí 2-3 děti v každé třídě. Násilím často bývají zasažené i celé rodiny. Všichni můžeme mít ve svém okolí někoho, kdo se s touto situací potýká a ani o tom nevíme. Násilí tak nesmí zůstat neviditelným problémem.

Bubnovačka je „akce“ pořádaná Centrem LOCIKA a upozorňuje na násilí v rodině. Také se snaží děti před tímto typem násilí chránit. Že se děti doma potýkají s takovým problémem často, není zjevné, naopak buben je nepřeslechnutelný. Proto právě tento nástroj symbolizuje tichý křik dětí trpících násilím.

Nezisková organizace Centrum Locika chrání zájem dětí od roku 2015. Prací členů organizace je poskytování odborné pomoci jak dětem, tak jejich rodičům a snaží se o nastavení zdravých vztahů v rodinách. Centrum LOCIKA sídlí v Praze, působí ale distančně pro děti z celé České republiky pomocí chatu Dětství bez násilí.

Bubnovačka na Gymnáziu v Kojetíně je výsledkem organizace Mgr. Pavly Černé a skupiny studentů, kteří napomáhají při realizaci preventivních programů.