Gymploviny na Rádiu Haná

V pondělí 11. 12. 2023 jsme se vydali s redakcí školního časopisu Gymploviny do Olomouce, a protože jsme jeli vlakem, zpoždění bylo na místě. Při přestupu v Přerově jsme si dali vynikající snídani a bylo jasné, že den bude nádherný. Poté, co jsme dorazili do Olomouce, jsme tramvají dorazili na Zasedání zastupitelstva Olomouckého kraje. Tam jsme mimo jiné viděli i volbu nového zastupitele a potkali se s panem zastupitelem Jiřím Hybnerem, který nás na jednání pozval.

Byl čas oběda, a tak jsme se celá skupina odebrali do galerie Šantovka na lahodný oběd. Pak jsme se opět pomocí tramvaje přemístili do rádia Haná, kde nás přivítal velmi přívětivý a vstřícný moderátor Tomáš Gottwald.

Každý jsme si zkusili, jaké to je mluvit do mikrofonu a načtenou zprávu jednoho ze studentů dokonce odvysílalo Rádio Haná jako součást zpravodajství! Tomáš nám objasnil, co práce v rádiu obnáší a zavedl nás do přímo do vysílání, kde vysílala legendární moderátorka Martina Qweetko Procházková, která v Rádiu Haná pracuje více než 30 let. V česku je jedinou moderátorkou, která tak dlouho funguje na soukromém rádiu. Tímto fenoménem se zapsala i do knihy rekordů.  Také jsme se osobně setkali s Lukášem Kobzou, který jezdí moderovat závody dračích lodí do Kojetína. Poté už nás čekala jen cesta zpátky.

Děkujeme paní učitelce Matějkové za super výlet a osazenstvu Rádia Haná za pozitivní přístup. Budeme rádi, pokud si přečtete nás časopis a poslechnete si rádio Haná na frekvenci 92,3.