V pondělí 25. 3. vyvrcholil závěrečnou prezentací několikaměsíční projekt organizace Post Bellum Příběhy našich sousedů, ve kterém starší školní děti zachycují vzpomínky pamětníků a publicisticky je zpracovávají. Letos poprvé se zapojil i tým Gymnázia Kojetín.
V reprezentativním prostředí prostějovského společenského domu, za účasti zástupců vedení jednotlivých škol, obcí, organizace Post Bellum a veřejnosti představilo životy svých pamětníků rekordních třináct týmů z Prostějovska a Olomoucka. Program doplnila hudební čísla žáků ZUŠ Prostějov. A jak si celou akci užily terciánky Ema Bátrlová, Markéta Hlavinková, Daniela Chovancová a Elen Peřinová?
„Ze závěrečného večera si neodnáším jen dárkovou tašku, ale i zkušenost a krásné vzpomínky.“
„Jak říkali pořadatelé, důležité je vzpomínat a ptát se a učit se, čímž tato akce splnila svůj účel, a navíc jsem se skvěle pobavila.“
Slečny se zdokonalily v komunikaci napříč generacemi, zkusily si nahrávání ve studiu Českého rozhlasu, psaly rozhlasový i divadelní scénář, divadlo dokonce i sehrály. V mnohém díky projektu překročily svoje hranice.
„Nikdy jsem si sebe nepředstavovala na pódiu před tolika lidmi, protože jsem veliká trémistka. Vždycky jsem takové lidi obdivovala. I když to představovalo vystoupení z mé komfortní zóny, tak to bylo velice příjemné a rozhodně mi to pomohlo posunout mě dál.“
„Ještě nikdy jsem nevystupovala před tolika lidmi. Před naším představením jsem byla dost nervózní, ale jakmile jsem vystoupila na pódium, tréma ze mě spadla. Hraní jsem si moc užila a taky získala pár zkušeností.“
Děkujeme organizaci Post Bellum za příležitost, městu Kojetín za umožnění realizace projektu a těšíme se na další běh Příběhů našich sousedů.