Zlatý list je přírodovědná soutěž šestičlenného týmu, který se vydává na soutěžní stezku po trojících a jejich body se pak sčítají. Proto je důležité, aby soutěžní kolektiv rozdělil své síly rovnoměrně podle přírodovědných znalostí.
Z místního kola soutěže postupují do krajského vždy ti, kteří se umístí na 1. místě. V mladší kategorii si v Kojetíně nejlépe vedli žáci primy, ve starší kategorii pak žáci tercie. Odhodlaní zabojovat ze všech svých sil se obě družstva vypravila v pátek 22. května 2026 do Olomouce, kde se v Rozáriu za účasti 12 družstev v každé kategorii konalo krajské kolo.
Soutěžící se museli popasovat s náročnými otázkami a hlavně poznáváním přírodnin v těchto tématech: květiny lesů, luk a mokřadů, geologie a geomorfologie, vodní ekosystémy a hydrobiologie, ryby, obojživelníci a plazi naší přírody, ptáci naší přírody, savci lesů, luk a vod naší přírody, bezobratlí živočichové lesů, luk a vody, dřeviny naší přírody. Také měli na jednom stanovišti mluvit o tom, co dělají pro ochranu přírody. Organizátoři jistě ocenili, že na toto stanoviště přivezlo družstvo tercie ptačí budku i hmyzí hotel, který žáci vyráběli ve škole. Bohužel výkony ani jednoho družstva nestačily na přední příčky. Lépe si vedlo družstvo tercie, které ve starší kategorii skončilo na osmém místě.
Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

