V kvalifikaci o republiku volejbalistům štěstí nepřálo

Po úspěchu v krajském kole se naši borci účastnili kvalifikace
o republikové finále. V Prostějove 15. 11.2023 se tak sešli vítězové Olomouckého kraje (Gymnázium Kojetín), Zlínského kraje (Střední průmyslová škola Zlín) a Moravskoslezského kraje (Střední průmyslová škola, OA a jazyková školy Frýdek-Místek), aby se porvali o jediné postupové místo na republikovou úroveň volejbalové soutěže středních škol. Tento turnaj chlapci zahájili utkáním proti rivalovi z Frýdku-Místku. Celou dobu se body přelévaly z jedné strany na druhou a první set byl velmi vyrovnaný, nakonec jej v závěru získal soupeř ze severu. Druhý set, ačkoliv jsme trestuhodně promarnili 9 bodů ze servisu, se nám podařilo nakonec „urvat“ a vypjaté utkání šlo do třetího zkráceného setu. Bohužel pro náš tým skončila zkrácená hra úspěchem soupeře. Takřka bez přestávky vstoupili chlapci se sklopenou hlavou proti velmi houževnatému soupeři ze Zlína. Základní sestava zůstala na lavičce a do hry se tak dostali i čerství hráči, kteří měli dostatek sil. Štěstí opět nebylo na naší straně, a i když jsme byli herně lepší, útočné údery se nám nevešly do pole a první set jsme ztratili. Průběh druhého setu byl velmi podobný, ale už jsme se vyvarovali chyb na servise a podařilo se nám vybojovat druhý set. Třetí set byl takřka kopií nepodařeného prvního klání. Chlapci nakonec obsadili nepopulární 3. místo s výsledky 1:2, 1:2.

„V boji nerozhoduje velikost psa, ale míra jeho bojovnosti“ Mark Twain.

Děkujeme za reprezentaci, a i přes neúspěch ve kvalifikaci je potřeba zvednout hlavu a bojovat dál i na frontách odlišných palubovce.